Dantų silantai

Dantų silantai 

Ar žinojote, kad dantų silantai buvo sukurti dar 1970 m? Dantų silantai – tai hermetizuojantis, plastiškas skystis, kuris užpildo dantų anatominius plyšius, t.y. vageles ir duobeles, ir taip užkerta kelią danties ėduonies formavimuisi.

Dantų ėduonis yra itin vaikų tarpe paplitusi liga, su kuria vis ieškoma būdų, kaip efektyviai kovoti. Dantų silantai yra būtent tai, kas padeda užkirsti kelią ėduoniui. Ši prevencinė priemonė sudaro mechaninę užtvarą tarp danties ir žalingų poveikių burnos bakterijų, jų gaminamų rūgščių.

Kuriuos dantis reikia dengti silantais?

Dažniausiai silantais dengiami nuolatiniai krūminiai dantys, o kadangi jie yra itin linkę gesti, rekomenduojama vaikams silantavimo procedūrą atlikti iš karto po šių dantų išdygimo.

Kaip atliekamas dantų silantavimas?

Dantų silantavimas yra labai paprasta, keletos žingsnių procedūra, kuriai nereikalingas danties gręžimas:

  • Gydytojas odontologas ar burnos higienistas nuvalo danties paviršių specialia pasta;
  • Vagelės, švirkštu, padengiamos silantu;
  • Silantas sukietinamas panaudojant specialią šviesą.

Kiek laiko silantai „galioja“?

Bėganti metams silantai nusidėvi, tačiau po vienerių metų išsilaiko net 90 proc. dantų silantų. Kuomet silantai susidėvi, juos galima padengti iš naujo.

Ar dantų silantai – saugūs?

Dantų silantai yra naudojami jau daugiau kaip 40 metų, todėl atlikta nemažai mokslinių tyrimų, įrodančių, kad silantai – tai veiksminga, efektyvi ir saugi priemonė dantų ėduonies prevencijai.