Terapinis gydymas

Terapinis dantų gydymas – tai profilaktinių ir gydymo priemonių taikymas, siekiant išvengti, atstatyti kariozinės ar nekariozinės kilmės dantų defektus.

Dantų ėduonis (kariesas) – tai danties kietųjų audinių pažeidimas, kuris atsiranda tirpstant mineralizuotiems danties audiniams. Tai daugiafaktorinė liga, atsirandanti sąveikaujant danties audiniams, burnos ertmės mikroflorai ir maistui. Įtakos karieso susidarymui taip pat turi seilių sudėtis, amžius ar net socialinė padėtis ir kt.

Esant paviršiniam kariesui, pacientai dažniausiai nusiskundimų neturi ar galimas nežymus jautrumas saldžiam maistui. Kai kariozinė ertmė yra vidutinio dydžio – atsiranda jautrumas terminiams dirgikliams, saldžiam maistui. Gilaus ėduonies atveju dantis jautrus tiems patiems dirgikliams, taip pat maistas gali strigti susidariusioje ertmėje.

Karieso pažeisti dantys gali būti plombuojami:

  • Šviesoje kietėjamčiu kompozitu ( jis pasižymi geromis, tarpusavyje suderintomis estetinėmis ir patvarumo savybėmis. Į sudėtį įeina pigmentinės medžiagos, kurios plombai suteikia skirtingus atspalvius, todėl galima parinkti spalvą, tinkamiausią plombuojamam dančiui).
  • stiklo jonomeriniu cementu.